Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat spatiu stocare aveti in total...

Centrale termice compacte

Portofoliu incepator pe Bursa New...

Probabil inselatorie pe OLX
 Istoric Google

Copil cu temperament sangvinic

ADA TEL SERVICES

inlocuire bara fata clio 4
 Ce avem de platit in 2024 la cump...

La mulți ani @Arader!

La mulți ani @gabiroa!

La mulți ani @gerbil!
 La mulți ani @Therockstar!

Suspect Frauda Informatica

Scari interioare

Parcare gratis Romexpo
 

Se poate identifica un user google?

* * - - - 8 votes
  • This topic is locked This topic is locked
78 replies to this topic

#73
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 73,068
  • Înscris: 15.06.2007

View Postalx42, on 04 martie 2018 - 23:07, said:


tu trebuie sa fii "Ana", aia "care le-a trecut pragul o singura data"

bai, omu nu merita asta. din cate am inteles el banuia ca e cineva cunoscut si de aia vroia sa-l "identifice", nu ca sa se razbune pe un client sau ceva de genu..

subiectu asta e cel mai elocvent exemplu pt ce se poate intampla cand iti scrii locatia si niste nume reale pe net :)
Nici macar nu a trecut pragul vreodata.  E scris asa, la bîză.

View PostCousteau, on 04 martie 2018 - 22:47, said:

Sprancenele tatuate in locul celor naturale pensate mi s-au parut intotdeauna de prost gust. Le mai acceptam la femeile in varsta. M-am bucurat cand s-a anuntat la sfarsitul anului trecut ca in 2018 nu vor mai fi la moda. Dar nu mi-as fi inchipuit vreodata ca pot fi intalnite si la baieti. Ba parca vad in poza aia si niste gene false sau rimelate?! Doamne Maica Domnului, si cica e scoala de machiaj.
Probabil recenziile alea de o stea or fi fost date de cei ce au ramas socati cand le-au calcat pragul. Sau de cei ce au vazut filmuletul postat de astia doi din poza. Posted Image
Si care-i problema ta? Daca omului ii place sa se machieze , sa se tatueze, este fix problema lui.  Atata timp cat profesional se comporta exceptional , nu vad nici o problema. Dar bine ca vezi tu.
Daca ai o problema personala cu mine,  poti sa-i spui pe nume.

#74
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 25.01.2007

View Posttfmercedez, on 04 martie 2018 - 22:25, said:


odata postat, acolo ramane.
Nu, se poate sterge sau modifica oricand nota/reviewul. Cum am facut eu acum, si cum probabil vor face si colegii care te stiu, si stiu ca esti user super o.K. Topicul asta e prima data cand ai comis-o, si chiar grav de tot, desi sunt convins ca intentiile tale sunt bune.

Edited by slai, 04 March 2018 - 23:18.


#75
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 73,068
  • Înscris: 15.06.2007

View Postlexis1, on 04 martie 2018 - 21:18, said:

La el toate sunt cu dublu standard, ce vrea sa se aplice la clienti/cetateni nu se aplica la el, familia, prietenii lui. Ipocrizie level 10.000.000.000

Nici tie nu ti-a cerut nimeni sa pui locatia pe google maps. De ce te superi ca cineva a folosit google maps/places/reviews exact in scopul in care e el conceput, si anume de lasarea de reviews sub foma de stele?

[/img]

Eu n-am postat pozele nimanui.
Iar sistemul de recenzii pe maps a fost creat pentru a fi folosit in scopuri utile, de oameni de buna credinta. Dar uite , protectia anonimatului, lasa loc de abuzuri.  
Daca poti face rau, gratuit, de ce sa nu o faci?
Asta-i nivelul.
Altfel, de nu ti-ai posta si tu numele complet, poza cu buletinul la avatar?

View Postslai, on 04 martie 2018 - 23:17, said:

Nu, se poate sterge sau modifica oricand nota/reviewul. Cum am facut eu acum, si cum probabil vor face si colegii care te stiu, si stiu ca esti user super o.K. Topicul asta e prima data cand ai comis-o, si chiar grav de tot, desi sunt convins ca intentiile tale sunt bune.
Eu nu am comis nimic. Am vrut doar sa stiu daca sunt niste setari in google pentru a contacta o persoana  care lasa recenzii pe google maps. Nu am cerut niciodata sa fie postate poze, adrese, linkuri cu caracter personal, ale nimanui.  Balacareala care a rezultat, este fix a "colegilor de forum", si a faptului ca moderatorii nu s-au sinchisit prea mult in privinta asta.

Edited by althea, 05 March 2018 - 05:38.


#76
logy

logy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 17.09.2005
Daca a oferit o stea, inseamna ca atata meriti, dar ca incerci sa afli cine e , inseamna ca nu meriti nici steaua aia, zi-mi si mie despre ce locatie e vorba, iti ofer si eu 5 stele, dar in rate, sper sa nu trimiti spiridusi racheti dupa mine.

Sa zicem ca nu exista internet, si un Anumit Ion din Sat vine la tine. pleaca nemultumit (cat de ok sunt seviciile, tot se gaseste cineva la care sa nu ii placa) de acolo si le zice la toata lumea din Sat ca nu este ok locatia, ce faci ? Il cauti pe Ion sa il inveti minte cum sa vorbeasca? Un magazin sau ce dracu de salon detii, care se respecta ar incerca sa ii schimbe la Ion ideea, oferandu-i promotii, in nici un caz sa il ameninte.

Edited by logy, 05 March 2018 - 01:00.


#77
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 73,068
  • Înscris: 15.06.2007

View Postlogy, on 05 martie 2018 - 00:58, said:

Daca a oferit o stea, inseamna ca atata meriti, dar ca incerci sa afli cine e , inseamna ca nu meriti nici steaua aia, zi-mi si mie despre ce locatie e vorba, iti ofer si eu 5 stele, dar in rate, sper sa nu trimiti spiridusi racheti dupa mine.

Sa zicem ca nu exista internet, si un Anumit Ion din Sat vine la tine. pleaca nemultumit (cat de ok sunt seviciile, tot se gaseste cineva la care sa nu ii placa) de acolo si le zice la toata lumea din Sat ca nu este ok locatia, ce faci ? Il cauti pe Ion sa il inveti minte cum sa vorbeasca? Un magazin sau ce dracu de salon detii, care se respecta ar incerca sa ii schimbe la Ion ideea, oferandu-i promotii, in nici un caz sa il ameninte.
Nu am nevoie de stelele nimanui. Mai ales ale celora care nu au nici o legatura cu noi.
In primul rand clientii nostri sunt 100% femei, se vede in recenzii ca ultimele postari  cu recenzii proaste  (o stea= extrem de nemultumit) vin de la persoane de sex masculin, cel putin dupa nume. Deci irelevant pentru noi.
Google guidelines specifica niste norme de conduita pentru cei care se ofera de buna voie sa lase o recenzie , am facut un screenshot.
Iar acea "Ana" care " a trecut pragul" probabil a fost o cersetoare nemultumita, ca nu a primit nimic de pomana.  



Attached File  Screenshot_2018-03-05-01-13-22.png   80.96K   19 downloads

#78
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,602
  • Înscris: 02.09.2006

View Posttfmercedez, on 04 martie 2018 - 18:10, said:

.......

Din zecile de reviewuri de 4 si 5 stele, unul a fost de o stea "in semn de razbunare" din partea cuiva  X care a descoperit ca o persoana care colaboreaza cu noi,  a lasat review prost  unei frizerii apartinand unei cunostinte  de a lui X.
Cat despre ultima persoana,  nici macar nu o cunoastem, nu e clientul nostru.
copilarii, deci spune-l doamnei invatatoare!

#79
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 73,068
  • Înscris: 15.06.2007


View Postlogy, on 05 martie 2018 - 00:58, said:


Sa zicem ca nu exista internet, si un Anumit Ion din Sat vine la tine. pleaca nemultumit (cat de ok sunt seviciile, tot se gaseste cineva la care sa nu ii placa) de acolo si le zice la toata lumea din Sat ca nu este ok locatia, ce faci ? Il cauti pe Ion sa il inveti minte cum sa vorbeasca? Un magazin sau ce dracu de salon detii, care se respecta ar incerca sa ii schimbe la Ion ideea, oferandu-i promotii, in nici un caz sa il ameninte.

Crede-ma ca lumea ne gaseste prin cu totul alte cai decat google maps. Cat despre barfe si vorbe, am avut si inainte.
Nu poti sa multumesti pe toata lumea. Este imposibil asa ceva.
Nu-l caut eu pe ion. Ion isi trimite angajatii sa spioneze mai degraba, sa vada ce facem, cum facem, ca apoi sa ne copieze.
Si ion nu vine la noi, pentru ca nu are de ce. Este o scoala. Lumea este libera sa se intereseze, sa se informeze, daca ii convin serviciile noastre, semnam un contract de prestari de servicii,  cu conditii si obligatii de ambele parti,  si fiecare isi vede de treaba. La final, pleaca cu o meserie in mana, cu niste certificari recunoscute international,  cu care isi poate castiga o paine sau sa se angajeze.  
Dar caravana trece, cainii latra.
Ma si mir unde naiba a gasit dorel acdc acea poza, ca eu pe google nu am gasit-o dar am gasit mii de poze mult mai bune.  
Asta este, haters gonna hate.

View Posttytysor, on 05 martie 2018 - 01:27, said:

copilarii, deci spune-l doamnei invatatoare!
Time is money. Nu ne pierdem timpul cu asa ceva. Cu toate ca, eu incerand sa remediez o situatie, am creat o problema si mai mare, avand ideea neinspirata sa deschid acest topic, unde se vede ce fel de ajutor am primit.  Si am sfarsit si prin a-mi pierde si mai mult timp aiurea cu niste neaveniti.  
Daca-mi postam adresa sitului de la inceput, si puneam problema altfel,imediat stergeau moderatorii acest topic, pe motiv de spam si autoreclama.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate